مالکیت معنوی

کلیه عناصر موجود در این وب سایت، شامل اطلاعات، اسناد، تولیدات، لوگوها، گرافیک، تصاویر و خدمات، کلاً متعلق به سایت فروشگاه مجازی آفتابی (offtabi)، می‌باشد و هیچ شخص حقیقی و حقوقی بدون اجازه کتبی صاحب عناصر مذکور سایت فروشگاه مجازی آفتابی (offtabi)، اجازه کپی کردن، توزیع، نشر مجدد، واگذاری (Download) نمایش، ارسال و انتقال آن‌ها را ندارد.

استفاده از خدمات سایت

به محض پذیرش عضویت شما در سایت فروشگاه مجازی آفتابی (offtabi)، عضویت شما بیانگر پذیرش کلیه ضوابط و مقررات سایت بوده و متعهد هستید به این ضوابط احترام گذاشته و آن‌ها را رعایت کنید.

موارد قابل توجه در خرید

معامله حضوری

امن ترین راه در معامله، معامله و پرداخت حضوری و امن ترین و بهترین راه خرید معامله حضوری است . یعنی خریدار در ملاقات حضوری با فروشنده ، کالا را میببیند ، بررسی میکند و همان زمان مبلغ را پرداخت مینماید.هرگز بعد از تحویل کالا یا خدمات پرداخت مبلغ را به زمان دیگری موکول نکنید.

مکان امن

درمعامله حضوری،حدالامکان در مکان های عمومی و پرتردد مانند مترو یا بازار معامله ی خود را انجام دهید.

شواهد معامله

در هنگام خرید کالا، بهتر ایت که رسید کتبی معتبر از فروشنده دریافت کنید.

موارد ضروری در انتقال وجه

پرداخت بصورت نقدی

بهتر است پرداخت مبلغ بصورت نقدی باشد.

پرداخت اینترنتی و کارت به کارت

در صورت پرداخت اینترنتی یا کارت به کارت،لطفا به دیدن رسید پرداخت بسنده نکنید.قبل از تحویل کالا،حتما شخصا از وارد شدن مبلغ به حسابتان مطمئن شوید.

چک و سفته

چک و سفته ممکن است نقد نشوند.برای کسب اطلاعات بیشتر،به قوانین رسمی چک مراجعه کنید.

چک رمزدار بانکی

در صورت دریافت چک های رمزدار بانکی،حدالامکان معامله را در طول ساعات اداری انجام داده تا بتوانید با مراجعه به بانک مورد نظر،از اصالت آن مطمئن شوید.

موارد مهم و ضروری پیش از معامله

بیعانه ندهید

هرگز پیش از دریافت کالا،هیچ هزینه ای تحت عنوان بیعانه،شیرینی،رزرو و…. پرداخت نکنید.در صورتی که فروشنده از شما درخواست بیعانه کرد،لطفا مورد را از طريق «گزارش مشکل آگهی» به آفتابی اطلاع دهید.

ذخیره اطلاعات

اطلاعات فروشنده و آگهی را حتما ذخیره کنید تا در صورت نیاز،دسترسی سریع به آن را داشته باشید.

امنیت در ملاقات

اگر قرار است که مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی شناسید بپردازید یا کالای گران قیمتی را با خود حمل کنید،پیشنهاد می کنیم حتما حداقل با یک نفر همراه مورد اعتماد خود در محل معامله حاضر شوید باشد.در غیر این صورت،شخصی را در جریان جزئیات کامل مکان و زمان ملاقات و مشخصات طرف مقابل بگذارید.

درخواست فاکتور خرید

در مورد برخی اجناس مانند طلا و جواهر،بهتر است از فروشنده بخواهید فاکتور خرید را به همراه داشته باشد.

درخواست بسته بندی اولیه

برای خرید وسایل الکترونیکی(مانند گوشی موبایل،تبلت،لپتاپ و….)،بهتر است از فروشنده بخواهید بسته بندی اولیه کالا را نیز ارائه کند.

مدارک مالكيت و شناسایی کالا

در معاملات خودرو،بررسی تمام مدارک مالكيت و شناسایی خودرو بسیار ضروری است.در تجربه های بسیار، خودروهایی که با تفويض وكالت های مکرر مورد معامله قرار می گیرند، مشکوک هستند.

جلوگیری از ایجاد مزاحمت

از دادن اطلاعات شخصی که نامربوط به معامله است خودداری فرمایید زیرا فقط احتمال مزاحمت را بالا می برد.

*در صورت نداشتن امکان معامله حضوری، بسیار توجه کنید:
۱)اطمینان از کالا:
قبل از دیدن کالا و بررسی مشخصات مورد نظرتان، مبلغ را پرداخت نکنید. ۲)دریافت مبلغ:
برای پیگیری واریز مبلغ،حتما حساب خود را چک کنید و به تصویر قبض و رسید پرداخت اینترنتی اطمینان نکنید.
۳)تصاویر و اطلاعات کالا:
از فروشنده بخواهید تصاویر واضح و اطلاعات کافی از کالا را در اختیار شما قرار دهد.((چت آفتابی،امکانات لازم برای دریافت عکس و اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد.
۴)پرهیز از اطمینان و اعتماد بی جا:
ارائه ی اطلاعات شخصی مانند آدرس، شماره تلفن ثابت،اطلاعات حساب بانکی، شناسه ی شبکه های اجتماعی و…. معیاری برای اعتماد کردن به طرف مقابل نیست.چون ممکن است از اطلاعات شخص دیگری سوء استفاده شده باشد.
۵)خرید پستی:
در خرید پستی،شما قبل از اطمینان از صحت کالا،هزینه را پرداخت می کنید. این روش بدون خطر نیست و آفتابی این روش را توصیه نمی کند و پیشنهادمیکنیم که حدالامکان معامله را بصورت حضوری انجام دهید.
۶)مغایرت کالا با اطلاعات آگهی:
در صورت مطابق نبودن مشخصات کالا با مشخصات ذکر شده توسط فروشنده، کالا را بلافاصله برگشت دهید و نزد خود نگه ندارید.

*نقش آفتابی(offtabi) در معاملات:
آفتابی هیچ سود و منفعتی از معاملات نمی برد و مسئولیتی نیز در قبالشان ندارد. در صورت مشاهده مورد مشکوک یا تخلف ، از طریق « گزارش مشکل آگهی » و یا تماس با پشتیبانی آفتابی، ما را در جریان قرار دهید.
آفتابی هیچ دخالتی در قیمت گذاری کالا و خدمات ندارد.قیمت آگهی توسط آگهی دهنده مشخص می شود.در صورت مشاهده آگهی هایی با قیمت های نامعقول،از طریق « گزارش مشکل آگهی » ما را در جریان قرار دهید.
آفتابی از هویت آگهی دهندگان و آگهی بینندگان آگاه نمی باشد.بنابراین کاربران باید خودشان جنبه های مختلف امنیتی را در نظر بگیرند.در صورتی که مزاحمت یا مشکلی برای شما ایجاد شده است ، آفتابی همکاری های لازم را با مراجع قانونی انجام می دهد.

زنگ خطرها در معامله
بیشتر احتیاط کنید وقتی که:
۱)قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می رسد
۲)درخواست بیعانه قبل از دریافت کالا ، به هر عنوانی توسط فروشنده پیشنهاد شود.
۳)فروشنده اطلاعات شفاف و کاملی درباره کالا ارائه نمی کند.
۴)در میانه چت کردن در چت آفتابی، مخاطب درخواست می کند که مکالمه در سایر پیام رسان ها مانند تلگرام و واتس آپ و … ادامه پیدا در کند.
۵)طرف مقابل بدون دلیل منطقی درخواست معامله حضوری را رد کند.
۶)طرف مقابل بدون دلیل منطقی اطلاعات شخصی یا حساب بانکی شما را می پرسد.
۷)خریدار بخواهد بدون دیدن کالا،آن را با قیمت عالی بخرد.
۸)آگهی دهنده خود را از فروشندگان معتبر و تأیید شده توسط وبسایت آفتابی(offtabi) معرفی می کند.